დისკუსია სკოტ ტუროუს მონაწილეობით
2016 წლის 8 დეკემბერს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდისა და თბილისში აშშ-ის საელჩოს ერთობლივი ორგანიზებით გაიმართა მრგვალი მაგიდა - დისკუსია, რომელშიც მონაწილეობდა სამართლებრივი საკითხების ამერიკელი მკვლევარი, მოქმედი ადვოკატი სკოტ ტუროუ.
დისკუსიაზე ტუროუმ მიმოიხილა სასამართლო რეფორმასთან, სისხლის სამართლის საქმის დაცვასთან, სიკვდილით დასჯასთან, უდანაშაულობის პრეზუმფციასთან, კორუფციასა და თანამდებობის პირთა დანაშაულთან დაკავშირებული საკითხები.
დისკუსიაში მონაწილეობდნენ  სამართლისა და ადამიანის უფლებების სფეროში მომუშავე ისეთი არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლები,  როგორიცაა „პარტნიორობა ადამიანის უფლებებისთვის“, „საერთაშორისო გამჭვირვალობა - საქართველო“, „საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაცია“, „საქართველოს ადვოკატთა ასოციაცია“ და სხვა.

Roundtable Discussion with Scott Turow
On December 8, 2016 the Georgian Foundation for Strategic and International Studies and U.S. Embassy in Tbilisi jointly organized a roundtable discussion with Mr. Scott Turow, the U.S. legal scholar, practicing defence attorney.
During the meeting, Mr. Turow discussed the following topics: judicial reform, criminal defence, the death penalty, presumption of innocence, corruption and white-collar crime.
The participants of the discussion included the representatives of legal and human rights non-governmental organizations such as Partnership of Human Rights, Transparency International Georgia (TI), Georgian Young Lawyers Association (GYLA), Georgian Bar Association etc.