საჯარო დისკუსია "ახლო აღმოსავლეთში მიმდინარე გეოპოლიტიკური დინამიკა"
29 იანვარს რონდელის ფონდში გაიმართა მორიგი საჯარო დისკუსია ახლო აღმოსავლეთში მიმდინარე გეოპოლიტიკური დინამიკის შესახებ.
დისკუსიის მომხსენებლები იყვნენ რონდელის ფონდის მკვლევარი ზურაბ ბატიაშვილი და ლევან ასათიანი, საქართველოს საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი ირანის ისლამურ რესპუბლიკაში (2004-2009), ხოლო მოდერატორი - ირაკლი მენაღარიშვილი, სტრატეგიული კვლევების ცენტრის თავმჯდომარე.
დისკუსიაზე მომხსენებლებმა იმსჯელეს ახლო აღმოსავლეთში არსებული დაძაბულობის, სირიაში სამხედრო-პოლიტიკური პროცესების, აშშ-ის ჯარების გასვლის, ასევე მეზობელი ქვეყნებისთვის, მათ შორის საქართველოსთვის უსაფრთხოების გამოწვევების შესახებ.

Public Discussion "Current Geopolitical Dynamics in the Middle East"
On 29th of January, 2019 Rondeli Foundation hosted a public discussion on the current geopolitical dynamics in the Middle East.
The speakers of the discussion included Zurab Batiashvili, Research Fellow of the Foundation and Amb. Levan Asatiani, former Ambassador of Georgia in the Islamic Republic of Iran (2004-2009). The discussion was moderated by Irakli Menagarishvili, Chairman of the Center for Strategic Studies.
The presenters discussed the ongoing tension in the Middle East, the military and political processes of Syria, the withdrawal of US troops, as well as the security challenges of the neighboring countries including Georgia.