გაფორმდა ხელშეკრულება რონდელის ფონდსა და აზერბაიჯანის საერთაშორისო ურთიერთობების ანალიზის ცენტრს შორის
2019 / 09 / 13
რონდელის ფონდი და აზერბაიჯანის საერთაშორისო ურთიერთობების ანალიზის ცენტრი თანამშრომლობასა და აკადემიურ გაცვლით საქმიანობაზე შეთანხმდნენ.
შეთანხმებას ხელი მოაწერეს რონდელის ფონდის პრეზიდენტმა ეკატერინე მეტრეველმა და აზერბაიჯანის საერთაშორისო ურთიერთობების ანალიზის ცენტრის ხელმძღვანელმა ფარიდ შაფიევმა.
შეთანხმება ორგანიზაციებს შორის ერთობლივ კვლევებზე მუშაობასა და სასწავლო პროგრამების შემუშავებაში თანამშრომლობას გულისხმობს. პარტნიორობის ძირითად სფეროებს წარმოადგენს საერთაშორისო პოლიტიკა, სტრატეგიული კვლევები,  საერთაშორისო სამართალი, საგარეო-პოლიტიკური ურთიერთობები და სოციალური მეცნიერებები.
აზერბაიჯანის საერთაშორისო ურთიერთობების ანალიზის ცენტრი  2019 წლის თებერვლიდან არსებობს. ცენტრის მიზანია რეგიონში და მსოფლიოში არსებული ვითარების სიღრმისეული შესწავლა, ასევე საერთაშორისო ურთიერთობებისა და უსაფრთხოების საკითხების საფუძვლიანი კვლევა.

Agreement between Rondeli Foundation and Center of Analysis of International Relations of Azerbaijan
2019 / 09 / 13
Rondel Foundation and the Center for International Relations Analysis of Azeibaijan agreed on cooperation and academic exchange.
The agreement was signed by the president of Rondeli Foundarion Ekaterine Metreveli and the Chairman of Center of Analysis and International Relations of Azerbaijan, Farid Shafiev.
The memorandum of understanding implies cooperation on joint research and development of training programs. The main areas of partnership are international politics, strategic research, international law, foreign policy relations and social sciences.
The Azerbaijan Center for the Analysis of International Relations has been operating since February 2019. The Center aims to analyze the situation in the region and the world at large. it also attempts to carry out fundamental studies of international relations and security issues.