რონდელის ფონდსა და Sida-ს შორის საგრანტო ხელშეკრულება გაფორმდა
2017 წლის 4 ოქტომბერს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდში (რონდელის ფონდი) გაიმართა პროგრამის ,,საქართველოს საჯარო მოხელეთა პროფესიული შესაძლებლობების ზრდა გადაწყვეტილების მიღებასა და მოლაპარაკებების წარმართვის ტექნიკაში” 2016-2017 წწ. კურსის დახურვისა და რონდელის ფონდსა და შვედეთის საერთაშორისო განვითარებისა და თანამშრომლობის სააგენტოს (Sida) შორის საგრანტო ხელშეკრულების ხელმოწერის ცერემონია.
ღონისძიება გახსნეს ფონდის პრეზიდენტმა ეკატერინე მეტრეველმა, სიტყვით გამოვიდნენ საქართველოში შვედეთის საერთაშორისო განვითარებისა და თანამშრომლობის სააგენტოს ხელმძღვანელი მოლი ლიენი ევროპულ და ევროატლანტიკურ სტრუქტურებში ინტეგრაციის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის პირველი მოადგილე არჩილ ყარაულაშვილი და აღნიშნული პროგრამის კურსდამთავრებულები.
სასწავლო პროექტი, რომელსაც Sida-ს ფინანსური მხარდაჭერით რონდელის ფონდი 2009 წლიდან ახორციელებს, მიზნად ისახავს საქართველოს საჯარო მოხელეთა კვალიფიკაციის ამაღლებას პოლიტიკის ანალიზისა და მოლაპარაკებათა წარმართვის სფეროში. პროგრამა გაიარა სხვადასხვა სახელმწიფო უწყების 230-მა საჯარო მოხელემ.
ამავე ღონისძიების ფარგლებში ხელი მოეწერა საგრანტო ხელშეკრულებას რონდელის ფონდსა და Sida-ს შორის, რომელიც ითვალისწინებს Sida-ს მხრიდან ფონდის ინსტიტუციური განვითარების ხელშეწყობას 2017-2020 წლებში.
აღსანიშნავია, რომ ფონდის ინსტიტუციური მხარდაჭერის პროგრამას შვედეთის მთავრობა 2015-2017 წლებშიც ახორციელებდა. ეს მხარდაჭერა ზოგადად ხელს უწყობს საქართველოში სამოქალაქო სექტორის განვითარებასა და მისი მდგრადობის უზრუნველყოფას, ხოლო ფონდს  ეხმარება ინსტიტუციურ გაძლიერებაში, რათა უკეთ შეძლოს თავისი მიზნების განხორციელება, რაც მოიცავს საშინაო თუ ს აგარეო პოლიტიკის დაგეგმვისა და შემუშავების პროცესში ეფექტურ მონაწილეობას კვლევისა და ანალიზის, მოხელეთა კვალიფიკაციის ამაღლების პროგრამებისა და საზოგადოების ინფორმირების გზით.

Signing of the Grant Agreement on Core Support between Swedish International Development Cooperation Agency (Sida) and the Rondeli Foundation
2017 / 10 / 04
On October 4, 2017 Rondeli Foundation hosted the graduation of the class 2016-2017 of the training program “Capacity-building of the Georgian Leadership Community for Improved Decision-making and Negotiation Skills" and a ceremony of signing of the Grant Agreement on Core Support between the Swedish International Development Cooperation Agency (Sida) and the Rondeli Foundation.
The opening remarks were delivered by Dr. Ekaterine Metreveli, President of the Rondeli Foundation, Molly Lien, Counsellor/Head of Development Cooperation, Embassy of Sweden, Archil Karaulashvili, the First Deputy State Minister of European and Euro Atlantic Integration and CBGL program graduates.
Since 2009 the Foundation has been implementing the abovementioned program with the support from Sida aiming at capacity-building of the Georgian leadership community in policy analysis and negotiation skills. Totally more than 230 public servants representing different governmental agencies graduated the program since its very beginning.
The Swedish Government has already provided the core support to Rondeli Foundation in 2015-2017. The new contract will continue the financial support for the period of 2017-2020.
The core support contributes to strengthening of Rondeli Foundation as an independent, sustainable policy institute and to meeting its main goal of effectively contributing to the decision making in the country though research/analysis, capacity building and outreach.