ქრონიკული სიღარიბე და შემოსავლების უთანაბრობა საქართველოში: პროქტის საბოლოო შედეგების პრეზენტაცია
2017 წლის 5 დეკემერს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდში (რონდელის ფონდი) გაიმართა კვლევის - ქრონიკული სიღარიბე და შემოსავლების უთანაბრობა საქართველოში საბოლოო შედეგების პრეზენტაცია. კვლევა განხორციელდა ფრიდრიხ ებერტის ფონდის მხარდაჭერით.
კვლევაში მოცემულია ოფიციალური საარსებო მინიმუმის მიმართ სიღარიბის დონის დროითი მწკრივების და პანელური  შეფასებების ანალიზი; განხილულია ქრონიკული სიღარიბის დინამიკა; შესწავლილია შინამეურნეობათა შემოსავლების დროითი მწკრივები და პანელური შეფასებები სახელმწიფო სოციალური გასაცემლების და პენსიის ჩათვლით და მათ გარეშე; მოცემულია შინამეურნეობების შემოსავლების უთანაბრობის ანალიზი დეცილური კოეფიციენტების  გამოყენებით; განხილულია ჯინის ინდექსის წლიური და პანელური დინამიკა სახელმწიფო სოციალური გასაცემლების და პენსიის ჩათვლით და მათ გარეშე; გამოვლენილია ქრონიკული სიღარიბისა და შემოსავლების უთანაბრობის ურთიერთკავშირის ტენდენციები.
შეხვედრაში მონაწილეობდნენ სამინისტროებისა და უწყებების, საერთაშორისო ორგანიზაციების წარმომადგენლები და სოციალური თემატიკით დაინტერესებული ანალიტიკოსები.
შეხვედრა გახსნა  პროექტის ხელმძღვანელმა, რონდელის ფონდის უფროსმა მეცნიერ-თანამშრომელმა, პროფესორმა მერაბ კაკულიამ. შეხვედრის მონაწილეებს სიტყვით მიმართა ფრიდრიხ ებერტის ფონდის სამხრეთ კავკასიის რეგიონულმა დირექტორმა ფელიქს ჰეთმა. კვლევის საბოლოო შედეგები წარმოადგინა პროექტის უფროსმა მკვლევარმა ნოდარ კაპანაძემ.

Chronic Poverty and Income Inequality in Georgia: presentation of the final report
On December 5th, 2017 Georgian Foundation for Strategic and International Studies (Rondeli Foundation) hosted a presentation of the final report - Chronic Poverty and Income Inequality in Georgia. The project is implemented by the Rondeli Foundation with the support of Friedrich Ebert Stiftung (FES).
The study provides analyses of time series and panel estimations of the poverty level against the official subsistence minimum; a study of the dynamics of chronic poverty; analyses of time series and panel estimations of household incomes with and without public social payments and pension; a study of the inequality of household incomes using Decile coefficients; analyses of annual and panel dynamics of the GINI index with and without public social payments and pension; and identification of the trends of interaction between the chronic poverty level and inequality of incomes.
The representatives of governmental agencies, international organizations as well as independent experts attended the meeting.
The opening remarks were made by the project team leader, Prof. Merab Kakulia, the Senior Fellow at the Rondeli Foundation. Felix Hett, the Regional Director of Friedrich-Ebert-Stiftung in the South Caucasus addressed the participants. Nodar Kapanadze, Senior Researcher of the project presented the final results of the study to the audience.