საქართველოში მცხოვრები ეთნიკური უმცირესობების ცნობიერების ამაღლება ევროატლანტიკური ინტეგრაციის საკითხებში
პროექტის  „საქართველოში მცხოვრები ეთნიკური უმცირესობების ცნობიერების ამაღლება ევროატლანტიკური ინტეგრაციის საკითხებში“ მიზანს წარმოადგენდა ნატოსა და ევროკავშირის შესახებ  ლექციების ციკლის გამართვა  საქართველოს შესაბამისი სამთავრობო უწყებებდან წარმოდგენილი ოფიციალური პირების მიერ, საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდის სამცხე-ჯავახეთში ახალქალაქის რეგიონულ ოფისსა  და ქვემო ქართლში და მარნეულის ახალგაზრდულ ცენტრში. პროექტის მიზანი იყო საქართველოში მცხოვრები ეთნიკური უმცირესობების ცნობიერების ამაღლება ნატოსა და ევროკავშირის შესახებ.
ლექციების საშუალებით საქართველოს ეთნიკური უმცირესობის წარმომადგენლებმა მათთვის გასაგები ენითა და ფორმით მიიღეს  სწორი ინფორმაცია ნატოსა და ევროკავშირის შესახებ იმ მიზნით, რომ  შეცვლილიყო დასავლეთთან დაკავშირებით მოსახლეობაში დამკვიდრებული მცდარი სტერეოტიპები და კარგად დაიენახათ ნ იმ ეკონომიკური და სოციალური შედეგების სიკეთე, რასაც მოიტანს დასავლეთთან ინტეგრაცია. ამასთან, პროექტი წარმოადგენდა  ევროატლანტიკური ინტეგრაციისაკენ საქართველოს სახელმწიფოს სწრაფვის კიდევ ერთ დადასტურებას.
პროექტი განხორციელდა საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდის მიერ საქართველოში  რუმინეთის საელჩოსა და  ნატოს საკონტაქტო საელჩოს მხარდაჭერით.

Awareness raising of Ethnic Minority Communities of Georgia on the issues of Euro-Atlantic Integration
The project “Awareness raising of Ethnic Minority Communities of Georgia on the issues of Euro-Atlantic Integration” envisaged conducting series of seminars on NATO and EU conducted by high level Georgian officials from the responsible agencies at the Rondeli Foundation branch office in Akhalkalaki, Javakheti and the Youth Centre in Marneuli, Kvemo Kartli. The goal of the project was to contribute to raising awareness on NATO and EU among the minority communities of Georgia.
The seminars aimed to help to replace existing myths established as negative clichés about the West with the reliable information provided in a language and form understandable to ordinary citizens, increase the knowledge of local communities on economic and social effects of integration with the West as well as demonstrate the commitment of the Georgian state towards the idea of Euro-Atlantic integration.
The program was implemented by the Rondeli Foundation with the support of the Embassy of Romania, NATO Contact Point Embassy (CPE) in Georgia.